Download PDF

ביוגרפיה

מר שמעון שבס עומד בראש חברת ייעוץ פוליטי ,המעניקה קשת רחבה של שירותי ייעוץ לגופים עסקיים המעוניינים להשתלב בשוק הבינלאומי בכלל ולאמריקאי בפרט. החברה מתמחה בפתיחת דלתות בחלונות הגבוהים של הצמרת השלטונית והעסקית במדינות רבות ברחבי העולם. השירות כולל ייעוץ, תכנון וליווי של הלקוח מראשית הדרך ועד לצליחת המהלך.

תחנות בקריירה של שבס שמעון

1979-1984 : מר שמעון שבס היה היו"ר הראשון של החברה הכלכלית לפיתוח הגולן. התפקיד כלל אחראיות מלאה לייזום, תכנון והובלה של מהלכים מורכבים למען הקידום הכלכלי של אזור רמת הגולן. נגזרת של פעילותו זאת הייתה מעורבותו בקידום כל אזור הצפון, כולל הגליל המערבי, הגליל העליון והעמקים. באותה תקופה שימש שבס גם כראש הוועד של ישובי רמת הגולן וממלא מקום ראש המועצה האזורית גולן.

1984-1990 : מר יצחק רבין ז"ל, מיד עם מינויו לתפקיד שר הביטחון, מינה את מר שמעון שבס לשמש לו עוזר אישי והזרועה הביצועית שלו. במהלך כל שש שנות כהונתו של מר רבין במשרד הביטחון, עמד מר שבס מקרוב אחר דרך ההתנהלות של המערכת השלטונית תוך שהוא צובר ניסיון ניהולי רב בפיקוח והובלה של מהלכי תכנון וביצוע ברמה הלאומית.

1990-1992 : בתום כהונת ממשלת האחדות הלאומית, מינה מר רבין את מר שבס לתכנן ולהוביל את המהלך האסטרטגי להשבת מפלגת העבודה לשלטון. המהלך שאותו הגה והוביל מר שבס הוכיח את עצמו בבחירות לכנסת של 1992, עת מפלגת העבודה שבה לשלטון לראשונה מאז המפלה של 1977.

1992-1995 : בד בבד עם כניסתו למשרד ראש הממשלה, מינה מר רבין את מר שמעון שבס לתפקיד מנכ"ל משרד ראש הממשלה. במסגרת תפקידו מילא מר שבס תפקיד מרכזי כראש הוועדה הבין משרדית לפיתרון מצוקת הדיור. הוועדה בראשותו הובילה בנחישות מהלכים נרחבים של הפשרת קרקעות לבנייה. כתוצאה מכך התווספו 70,000 יחידות דיור למגורים. בנוסף היה מר שבס האחראי מטעם ראש הממשלה על המגזר ההתיישבותי, על כל התחום של קידום הפיתוח של התשתיות הלאומיות ועל הגדרה מחדש של אזורי העדיפות הלאומית.

1995- היום : בעקבות סיום הכהונה הטראגי של רבין בראשות הממשלה, החליט מר שמעון שבס לפרוש מהפעילות במגזר הציבורי ולפנות למגזר העסקי. הניסיון הרב שצבר מר שבס בתכנון והובלה של פרויקטים מורכבים בהיקפים גדולים, אפשרו להציע את שירותי הייעוץ שלו. היכולת המוכחת ליזום ולהוביל מהלכים אסטרטגיים לצד הקשרים האישיים הרבים שיצר עם אנשי מפתח, הפכו אותו במהרה ליועץ עסקי מבוקש ביותר. מן הראוי לציין כי מר שבס הקפיד לאורך כל שנות פעילותו הציבורית וממשיך להקפיד עד היום על סיוע בהתנדבות לגופים בעלי מטרות חברתיות. לדוג' שבס סייע לעמותת על"ה לטיפול בילדים פגועי מוח בהקמת מתקן על"ה נגב.

במהלך השנים העניק מר שמעון שבס שירותי ייעוץ פוליטי למספר ראשי מדינות ברחבי העולם. בין המנהיגים שלהם הוא העניק ייעוץ ניתן למנות את נשיא סרביה ואת ראשי ממשלות רומניה, הונגריה ואוסטריה. כמו כן הוא ייעץ למספר פוליטיקאים בזירה האמריקאית.

בהקשר של המצב המדיני הרגיש בינינו לבין הפלשתינאים, מעריך מר שבס, בהתבסס על ניסיונו האישי כי ללא הגעה להסכם עד שנת 2012, אנו צפויים להתדרדר לקראת עוד סבב של אלימות הדדית. התוצאה של סבב הלחימה הבא עלולה להיות העמקת הקרע הפנימי בעם לצד הפיכתה דה פאקטו של ישראל למדינה דו לאומית.

שבס שותף פעיל במחאה החברתית על יוקר המחיה בארץ ומצוטט בתקשורת פעמים רבות בנושא. שבס טוען שהעם איבד את אמונו בממשלה ואין כמעט נאמנות מפלגתית ועל כן חייבת לקום מפלגה חדשה שתביא לשינוי יסודי במדיניות הכלכלית-חברתית של מדינת ישראל.

קישורים

שמעון שבס - ביוגרפיה

הפרולפיל גוגל של שמעון שבס

כתבה מגלובס

Work experience

2002Present

יושב ראש

RSLB

Education

אוניברסיטת ניו הייבן

Created withVisualCV